Розв'язати рівняння (х-6)(х+6)= -11​


Ответы на вопрос

Отвечает Тарасова Настя.

(x-6)(x+6)=-11\\x^{2}-6^{2} =-11\\x^{2}-36=-11\\x^{2}= -11+36\\x^{2} = 25\\x_{1}=\sqrt{25}; x_{2}=-\sqrt{25}\\ x_{1}= 5 ; x_{2}=-5

Відповідь: x₁ = 5;  x₂ = -5;  або x = ±5

Пояснення:

(x-6)(x+6)  за формулою  a^{2} - b^{2} = (a - b)(a + b)  можна перетворити у  x^{2} - 36.  

-36 переносимо у праву частину рівняння, змінюючи знак на протилежний.

Це рівняння має два кореня/розв'язки, бо число 25 можна отримати не тільки при множенні 5 на 5, а й при множенні -5 на -5.