Довжина прямокутника вдвічі більша за сторону квадрата, а ширина - на 5 см менша від сторони

квадрата. Знайдіть сторону квадрата, якщо його площа на 24 см² менша ніж площа прямокутника. відповідь повинна бути 12 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Наконечна Марта.

Відповідь:

Довжина сторони квадрата 12 см.

Пояснення:

Довжина сторони квадрата x (довжина не може бути негативною, тому x > 0).
Довжина прямокутника 2x (довжина не може бути негативною, тому 2x > 0 \Rightarrow x > 0).
Ширина прямокутника x-5 (Довжина не може бути негативною, тому x-5 > 0 \Rightarrow x > 5).

Тому, x > 5.

Площа квадрата: x \cdot x=x^{2}.
Площа прямокутника: 2x \cdot (x-5).

Площа квадрата на 24 см^2 менше, ніж площа прямокутника, тому:

x^{2}+24=2x(x-5)\\x^{2}+24=2x^{2}-10x\\2x^{2}-x^{2}-10x-24=0\\x^{2}-10x-24=0\\x^{2}+2x-12x-24=0\\x(x+2)-12(x-+2)=0\\(x+2)\cdot(x-12)=0\\x+2=0\ \ \ x-12=0\\x=-2\ \ \ \ \ \ x=12\\x > 5\\\\x=12

Довжина сторони квадрата 12 см.