Розв'яжи задачу. Сторона першого квадрата більша за сторону другого квадрата на 18 см. Знайди

сторони обох квадратів, якщо різниця їх площ дорівнює 540 см².​

Ответы на вопрос

Отвечает Титков Данил.

Позначимо сторону першого квадрата через х. Тоді сторона другого квадрата дорівнює (x - 18) см, оскільки від неї відняли 18 см.

Площа першого квадрата дорівнює x², а другого - (x - 18)².

За умовою задачі різниця площ квадратів становить 540 см², тобто:

x² - (x - 18)² = 540

Розкриваємо дужки за формулою a² - b² = (a + b) * (a - b):

x² - (x² - 36x + 324) = 540

36x - 324 = 540

36x = 864

x = 24

Отже, сторона першого квадрата дорівнює 24 см, а другого 6 см