7. Спростіть вираз (2а-5)2+(9-2а)(9+2а) i знайдіть його значення , якщо а =3/20​


Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Анюта.

Відповідь:

Почнемо зі спрощення виразу (2а-5)2+(9-2а)(9+2а):

(2а-5)2 + (9-2а)(9+2а)

= (2а)2 - 2·2а·5 + 5·5 + (9)2 - (2а)2

= 4а2 - 20а + 25 + 81 - 4а2

= -20а + 106

Тепер, підставляючи a = 3/20, отримаємо:

-20a + 106 = -20(3/20) + 106 = 106 - 3 = 103

Отже, значення виразу при a = 3/20 дорівнює 103.