Задача. Знайдіть два числа, сума чисел яких дорівнює 15, а їх добуток дорівнює -16


Ответы на вопрос

Отвечает Истранина Анастасия.

Давайте позначимо два числа, які шукаємо, як x та y. За умовою задачі:

x + y = 15

xy = -16

Тепер можна використати систему рівнянь, щоб знайти значення x та y. Для цього можна розв'язати одне з рівнянь відносно однієї з невідомих змінних, наприклад:

x + y = 15

y = 15 - x

Тепер можна підставити вираз для y у друге рівняння:

xy = -16

x(15 - x) = -16

Отримали квадратне рівняння. Розв'язавши його, знаходимо два можливих значення для x:

x₁ = 4

x₂ = -1

Підставляємо кожне з цих значень x у вираз для y:

y₁ = 15 - 4 = 11

y₂ = 15 - (-1) = 16

Отже, два числа, сума яких дорівнює 15 і добуток дорівнює -16, це 4 та 11 або -1 та 16.