Знайти суму перших шести елементів геометричної прогресії, якщо четвертий її елемент дорівнює 48,

знаменник дорівнює -2.

Ответы на вопрос

Отвечает Парфенович Максим.

Відповідь: 126

Пояснення:

Спочатку знайдемо перший елемент даної геометричної прогресії:

нехай b4 = 48, q = -2

b4 = b1*q^3

b1 = b4/q^3

b1 = 48/(-2)^3 = 48/-8 = -6

Sn = b1*(q^n - 1)/q - 1

S6 = -6*((-2)^6 - 1)/-2 - 1 = -6*63/-3 = 2*63 = 126