Розв'яжіть рівняння (2-а)х²-2х+а=0 відносно змінної х​


Ответы на вопрос

Отвечает Андрикова Алина.

Відповідь:

Для вирішення цього рівняння скористаємося формулою дискримінанту:

D = b² - 4ac

де a = 2 - a, b = -2, c = a

Підставляємо значення коефіцієнтів і спрощуємо:

D = (-2)² - 4(2-a)a = 4 + 8a - 4a²

Тепер можемо розв'язати рівняння за допомогою формул Квадратного Рівняння:

x₁,₂ = (-b ± √D) / 2a

Підставляємо значення a, b та D:

x₁,₂ = (2 ± √(4 + 8a - 4a²)) / (2(2 - a))

x₁,₂ = (1 ± 1/2 * √(1 + 2a - a²)) / (2 - a)

Отже, розв'язком рівняння є:

x₁ = (1 + 1/2 * √(1 + 2a - a²)) / (2 - a)

x₂ = (1 - 1/2 * √(1 + 2a - a²)) / (2 - a)