З одного міста в друге „відстань між якими 120 км, виїхали одночасно два автомобілі,причому

швидкість першого на 20 км /год бiльша, ніж другого, тому він прибув до місця призначення на одну годину швидше .Знайдіть швидкість другого автомобіля.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кучинський Ярик.

x = швидкість другого автомобіля (км/год)

y = час, за який другий автомобіль долає відстань (год)

Швидкість першого автомобіля на 20 км/год більша за швидкість другого, отже, швидкість першого автомобіля дорівнює x + 20 км/год.

Оскільки відстань між містами становить 120 км, можемо створити наступні рівняння відносно відстані, швидкості та часу:

120 км = x * y (для другого автомобіля)

120 км = (x + 20) * (y - 1) (для першого автомобіля, оскільки він прибуває на 1 годину швидше)

З першого рівняння можемо виразити y:

y = 120 / x

Тепер підставимо значення y у друге рівняння:

120 = (x + 20) * (120/x - 1)

Розв'язуючи це рівняння відносно x, отримаємо:

120x = 120(x + 20) - (x + 20)x

120x = 120x + 2400 - x^2 - 20x

x^2 + 20x - 2400 = 0

Це квадратне рівняння має два корені, але тільки один з них є фізично змістовним в даному контексті (швидкість не може бути від'ємною):

x = 40 км/год

Таким чином, швидкість другого автомобіля дорівнює 40 км/год.