Розкладіть вираз на множники і обчисліть його значення при a=-7,b=-1/5:1)6ab+12b-5a-10.

2)50bв3степені-2b

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Денис.

Ответ:

Объяснение:

Даний вираз: 6ab + 12b - 5a - 10.

Розкладемо його на множники:

6ab + 12b - 5a - 10 = 2b(3a + 6) - 5(a + 2).

Тепер можемо обчислити значення виразу при a = -7 і b = -1/5:

2(-1/5)(3(-7) + 6) - 5(-7 + 2) =

-2/5(-21 + 6) - 5(-5) =

-2/5(-15) + 25 =

2/5 * 15 + 25 =

6 + 25 =

Отже, значення виразу при a = -7 і b = -1/5 дорівнює 31.

Даний вираз: 50b³ - 2b.

Розкладемо його на множники:

50b³ - 2b = 2b(b² - 1).

Тепер можемо обчислити значення виразу при b = -1/5:

2(-1/5)((-1/5)² - 1) =

-2/5((1/25) - 1) =

-2/5(1/25 - 25/25) =

-2/5(-24/25) =

48/125.

Отже, значення виразу при b = -1/5 дорівнює 48/125.