5) 3+x/2 -1 ≥ -5x/3 -x | •6​


Ответы на вопрос

Отвечает Акименко Кирилл.

Ответ:Давайте почнемо з виразу:

3 + x/2 - 1 ≥ -5x/3 - x

Спростимо його:

3 + x/2 - 1 - (-5x/3) + x ≥ 0

Далі, помножимо обидва боки нерівності на 6, щоб позбутися дробів (бо 6 - це найменше спільне кратне 2 та 3):

6(3 + x/2 - 1 - (-5x/3) + x) ≥ 6 * 0

Зараз розглянемо кожен доданок окремо:

6 * 3 = 18

6 * (x/2) = 3x

6 * (-1) = -6

6 * (-5x/3) = -10x

6 * x = 6x

Після множення отримуємо:

18 + 3x - 6 - 10x + 6x ≥ 0

Тепер об'єднуємо подібні члени:

(3x + 6x - 10x) + (18 - 6) ≥ 0

Знаходження значень в дужках:

-х + 12 ≥ 0

Тепер помножимо обидва боки на -1, змінюючи напрямок нерівності:

x - 12 ≤ 0

Тепер ми маємо нерівність:

x - 12 ≤ 0

Щоб знайти розв'язок, додатково знайдемо значення x:

x ≤ 12

Отже, розв'язок нерівності це всі значення x, які менше або рівні 12:

x ≤ 12.

Объяснение: