ПОМОГИТЕ 7. Звести подібні доданки: 16 – 2х – 17 + 3х.8. Спростити вираз і знайти його значення

1,5(х – 4) + 1,2(8 – х), якщо х = 6.9. Спростити вираз: – (5х – 5) – (– (3 – 6х)) + 13х.10. Спростити вираз: 6(–0,2а – 1) –0,5(6а – 4).11. Довести тотожність: 15х – (–3(7х + 30)) = 6(6х + 15).12. Спростити вираз і знайти його значення5в + (3в – (8 – 5в)) + 10 – 7в – (2в – 1), якщо в = 1,5.

Ответы на вопрос

Отвечает Мелещук Славік.

7. Звести подібні доданки:

16 - 2х - 17 + 3х = (16 - 17) + (-2х + 3х) = -1 + х

8. Спростити вираз і знайти його значення при х = 6:

1,5(х - 4) + 1,2(8 - х) = 1,5(6 - 4) + 1,2(8 - 6) = 1,5(2) + 1,2(2) = 3 + 2,4 = 5,4

9. Спростити вираз:

- (5х - 5) - (- (3 - 6х)) + 13х = -5х + 5 + (3 - 6х) + 13х = -5х + 5 + 3 - 6х + 13х = 7х + 8

10. Спростити вираз:

6(-0,2а - 1) - 0,5(6а - 4) = -1,2а - 6 - 3а + 2 = -4,2а - 4

11. Довести тотожність:

15х - (-3(7х + 30)) = 6(6х + 15)

Почнемо з лівої сторони:

15х + 21х + 90 = 6(6х + 15)

Об'єднуємо подібні доданки:

36х + 90 = 6(6х + 15)

Ділимо обидві сторони на 6:

6х + 15 = 6х + 15

Отже, тотожність вірна.

12. Спростити вираз і знайти його значення при в = 1,5:

5в + (3в - (8 - 5в)) + 10 - 7в - (2в - 1) = 5 * 1,5 + (3 * 1,5 - (8 - 5 * 1,5)) + 10 - 7 * 1,5 - (2 * 1,5 - 1)

= 7,5 + (4,5 - (8 - 7,5)) + 10 - 10,5 - (3 - 1)

= 7,5 + (4,5 - 0,5) + 10 - 10,5 - 2

= 7,5 + 4 + 10 - 10,5 - 2

= 12 - 0,5 - 2

= 11,5 - 2

= 9,5