Пояснити що таке транспланування матриць і привести 3 приклади


Ответы на вопрос

Отвечает Борисенко Никита.

Ответ:

Транспланування матриці - це операція, при якій рядки матриці стають стовпцями, а стовпці - рядками. Основна ідея полягає в обміні місцями елементів матриці, що знаходяться на відповідних позиціях.

Наприклад, розглянемо матрицю 3x2:

A = [[1, 2],

[3, 4],

[5, 6]]

Трансплантуючи її отримуємо матрицю 2x3:

A^T = [[1, 3, 5],

[2, 4, 6]]

Перші три приклади транспланування матриць можуть виглядати так:

Приклад 1:

A = [[1, 2],

[3, 4]]

A^T = [[1, 3],

[2, 4]]

Приклад 2:

B = [[5, 6, 7],

[8, 9, 10],

[11, 12, 13]]

B^T = [[5, 8, 11],

[6, 9, 12],

[7, 10, 13]]

Приклад 3:

C = [[1, 2, 3, 4],

[5, 6, 7, 8]]

C^T = [[1, 5],

[2, 6],

[3, 7],

[4, 8]]