№1. Розкрийте дужки і зведіть подібні доданки: 1) 3(7x - 2) + 5x + 21; 2) 4(3-5a) - (7 -

20a);будь ласка з поясненням​

Ответы на вопрос

Отвечает Гончар Олег.
1) Раскроем скобки и сложим подобные доданки в выражении:

3(7x - 2) + 5x + 21

Сначала умножим 3 на каждый член внутри скобок:

21x - 6 + 5x + 21

Теперь сложим подобные доданки (добавим x к x и числа к числам):

21x + 5x - 6 + 21

26x + 15

Ответ: 26x + 15

2) Теперь рассмотрим второе выражение:

4(3-5a) - (7 - 20a)

Сначала умножим 4 на каждый член внутри первой скобки:

12 - 20a - (7 - 20a)

Теперь раскроем вторую скобку, учтя, что минус перед скобкой изменит знак каждого члена внутри:

12 - 20a - 7 + 20a

Теперь сложим подобные доданки (20a и -20a сократятся):

(12 - 7) + (-20a + 20a)

5 + 0

Ответ: 5
Отвечает Пивоварова Вероника.

1) Щоб розкрити дужку, треба число яке стоїть поруч з нею, помножити на кожен доданок в дужці , тобто :

3 × 7х - 3 × 2 + 5х + 21 = 21х - 6 + 5х + 21

тут бачимо, що можна поміняти доданки місцями, тобто 21х + 5х + 21 - 6 = 26х + 15

2) Так само 4 × 3 - 4 × 5а -1 × 7 - 1 × 20а = 12 - 20а -7 + 20а = 12 - 7 + 20а - 20а = 5.

бачите, що перед другою дужкою стоїть лише мінус, його можна записати як -1 , що я й зробив. додатні числа -1 перетворює на від'ємні, а від'ємні на додатні.

як то кажуть мінус на мінус дає плюс, а плюс на мінус дає мінус. якщо щось незрозуміло, звертайтесь!