Із пункту A до пункту B, відстань між якими дорівнює 360 км, виїхали одночасно два автомобілі.

Через 3 години з'ясувалося, що перший із них проїхав на 30 км більше, ніж другий. Знайдіть швидкість кожного автомобіля, якщо на весь шлях перший автомобіль витратив на півгодини менше, ніж другий.

Ответы на вопрос

Отвечает Шипеева Маргарита.
Дано:                                          Решение:
S = 360 км
t₁ = 3 ч                       Скорость первого автомобиля:     v₁ = S₁/3  (км/ч)             
S₁ = S₂+30               Скорость второго автомобиля:      v₂ = (S₁-30)/3  (км/ч)
t₂' = t₁' + 0,5 ч
----------------------       Время прохождения всего пути:
Найти:                                        первый автомобиль:       t₁' = (360*3)/S₁  (ч)
v₁ - ?; v₂ - ?                                второй автомобиль:        t₂' = (360*3)/(S₂-30)  (ч)
                                  Так как t₂' = t₁' + 0,5 ч, то:

                      \displaystyle  \frac{1080}{S_{1}}=  \frac{1080}{S_{1}-30}-0,5 \\  \\  \frac{1080}{S_{1}}=  \frac{1080-0,5S_{1}+15}{S_{1}-30} \\\\ S_{1}(1095-0,5S_{1})=1080(S_{1}-30) \\1095S_{1}-0,5S_{1}^{2}=1080S_{1}-32400 \\ S_{1}^{2}-30S_{1}-64800=0 \\\\D=b^{2}-4ac=900+259200=260100=510^{2} \\  \\ S_{1}= \frac{-b+ \sqrt{D}}{2a}= \frac{30+510}{2}=270 \\  \\ S_{2}=S_{1}-30=240

Тогда:
                 \displaystyle v_{1}= \frac{S_{1}}{t_{1}}=  \frac{270}{3}=90 \\  \\v_{2}= \frac{S_{2}}{t_{1}}=  \frac{240}{3}=80

Ответ: Скорость первого автомобиля -  90 км/ч; второго - 80 км/ч.