Знайдіть кут між дотичною до графіка функції f(x)= 2x^2 +3x+1 у точці з абцисою x0 та дадатним

напрямом осі Ox: 1)x0 = -3/4 2)x0= -1/2 3)x0= -1

Ответы на вопрос

Отвечает Алиева Милана.

\(f(x)= 2x^2 +3x+1\)

Скористаємось геометричним змістом похідної.

\(f'(x)= 4x +3\)

1) \(f'(x_0)= f'(-3/4)=4(-3/4) +3=-3+3=0.\) Тобто tgα=0, звідси α=0.

2) \(f'(x_0)= f'(-1/2)=4(-1/2) +3=-2+3=1.\) Тобто tgα=1, звідси α=45°.

3) \(f'(x_0)= f'(-1)=4(-1) +3=-4+3=-1.\) Тобто tgα=-1, звідси α=135°.