Між числами -10 і 2 вставте такі два числа, щоб усі чотири числа утворили зростаючу арифметичну

прогресію. Знайдіть 14-й член цієї прогресії

Ответы на вопрос

Отвечает Коньков Ваня.

a₁=-10

a₄=2

Так как

a_{n}=a_{1}+d(n-1)

a₄=a₁+3d

2=-10+3d

3d=12

d=4

a₁₄=a₁+13d=-10+13·4=42