За якого найбільшого значення a функція y=xe^x є спадною на проміжку [a-5;a+3]?Пояснення​


Ответы на вопрос

Отвечает Лихачев Миша.

y = xe^{x}

Знайдемо похідну функції y:

y' = (xe^{x})' = (x)'e^{x} + x(e^{x})' = e^{x} + xe^{x} = e^{x}(1 + x)

Знайдемо критичні точки функції y. Для цього прирівняємо похідну до нуля:

e^{x}(1 + x) = 0\\1) \ e^{x} = 0; \ x \in \varnothing \\2) \ 1 + x = 0; \ x = -1

Знайдемо проміжки зростання і спадання функції:

Маємо два проміжки: x \in (-\infty ; -1) \cup (-1; + \infty)

Знайдемо значення похідної на проміжку x \in (-\infty ; -1):

y' < 0, отже, функція y = xe^{x} є спадною на цьому проміжку.

Знайдемо значення похідної на проміжку x \in (-1; + \infty):

y' > 0, отже, функція y = xe^{x} є зростаючою на цьому проміжку.

Для того щоб знайти найбільше значення a на проміжку [a - 5; \ a + 3], прирівняємо критичну точку x = -1 і a + 3, тобто a + 3 = -1; \ a = -4

Відповідь: a = -4