Знайдіть суму всіх натуральних парних чисел від 100 до 300 50

БАЛЛОВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Косырева Оля.

Дано проміжок чисел від 100 до 300. Так як на цьому проміжку перше число (100) є натуральним і парним, то воно буде першим членом арифметичної прогресії:

a_{1} = 100

Оскільки необхідно знайти суму всіх натуральних та парних чисел з даного проміжку, то різниця прогресії:

d = 2

Нехай останнє число прогресії 300:

a_{n} = 300

Знайдемо його порядковий номер:

a_{n} = a_{1} + d(n - 1) \\ 300 = 100 + 2(n - 1) \\ 2n - 2 = 200 \\ 2n = 202 \\ n = 101

Тоді сума всіх парних натуральних чисел від 100 до 300:

S_{n} =   \frac{2a_{1} + d(n - 1)}{2} n \\ S_{101} =  \frac{2 \times 100 + 2(101 - 1)}{2}  \times 101 = 200 \times 101 = 20200

Відповідь: 20200