Обчисли наступні два члени арифметичної прогресії та суму перших чотирьох членів, якщо a1=2 і

a2=-4,3 . a3= a4= S4=

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Лёша.

Знайдемо різницю прогресії:

d=a_2-a_1=-4{,}3-2=-6{,}3

Знайдемо члени:

a_3=a_2+d=-4{,}3-6{,}3=-10{,}6\\a_4=a_3+d=-10{,}6-6{,}3=-16{,}9

Усі члени відомі, тому обчислимо суму напряму, не застосовуючи спеціальну формулу суми:

S_4=a_1+a_2+a_3+a_4=2-4{,}3-10{,}6-16{,}9=-29{,}8.