Катер проплив 28 км за течією річки на 1 годину швидше ніж 30км проти течії. знайти власну

швидкість катера якщо швидкість течії річки 2км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Плюхина Александра.

Відповідь:

12 км/год.

Пояснення:  

Нехай власна швидкість катера х км/год, тоді швидкість катера за течією х+2 км/год, проти течії х-2 км/год. Маємо рівняння:

30/(х-2) - 28/(х+2) = 1

30х-60-28х-56=х²-4

х²-2х-120=0

За теоремою Вієта х=10 (не підходить за умовою)  х=12.

Власна швидкість катера 12 км/год.