Автомобіль мав проїхати 420 км. Проїхавши 4/7 цієї відстані, автомобіль збільшив свою швидкість

на 10 км/год. Знайдіть швидкість автомобіля на кожній делянці руху, якщо на весьшлях було витрачено 5 год. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Альборов Артур.

Ответ: швидкість автомобіля на першій ділянці 80 км/ч,

            швидкість автомобіля на другій ділянці 90 км/ч.

Объяснение:

Перша ділянка - 420*(4/7)=240 (км).

Друга ділянка - 420-240=180 (км).

Нехай швидкість автомобіля на першій ділянці - х.   ⇒

Швидкість автомобіля на другій ділянці - х+10.

(240/х)+(180/(х+10))=5

240*(x+10)+180x=5*x*(x+10)

240x+2400+180x=5x²+50x

5x²+50x=420x+2400

5x²-370x-2400=0  |÷5

x²-74x-480=0   D=7396    √D=86

x₁=-6 ∉     x₂=80.

80+10=90.