поїзд мав проїхати 360 км. проїхавши 7/12 цієх відстані, поїзд збільшив швидкість на 5 км/год.

Знайдіть швидкість поїзда на кожній ділянці руху, якщо на весь шлях було витрачено 5 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Валеев Раян.

Объяснение:

7/12 от 360 км=7*360/12=210 (км).

360 км-210 км=150 км.

Пусть начальная скорость поезда равна х км/ч.    ⇒

\frac{210}{x}+\frac{150}{x+5} =5\\210*(x+5)+150x=5*x*(x+5)\\210x+1050+150x=5x^2+25x\\5x^2-335x-1050=0\ |:5\\x^2-67x-210=0\\D=5329\ \ \ \ \sqrt{D}=73\\x_1=-3\notin\ \ \ \ x_2=70.\\70+5=75.

Ответ: 70 км/ч и 75 км/ч.