Обчисліть суму членів нескінченої геометричної прогресії , у якої -bn=5*2^-n


Ответы на вопрос

Отвечает Молоканова Полина.

Ответ: S=5.

Объяснение:

bn=5*2⁻ⁿ=5/2ⁿ.     S=?

b₁=5/2¹=5/2

b₂=5/2²=5/4

b₁=5/2³=5/8

q=b₂/b₁=(5/4)/(5/2)=1/2

q=1/2.    ⇒

S=b₁/(1-q)=(5/2)/(1-(1/2))=(5/2)/(1/2)=5

S=5.