СРОЧНО!!!периметр прямокутника дорівеює 34 см, а його площа 60см2.знайти діагональ

прямокутника.Побудуйте мат. модель за умовою задачі.

Ответы на вопрос

Отвечает Гербер Максим.

Ответ:

Объяснение:

Позначимо довжину прямокутника через а, а ширину через b. Тоді за умовою задачі маємо:

2a + 2b = 34,

або, спрощуючи:

a + b = 17.

Також маємо:

ab = 60.

Знайдемо діагональ прямокутника за теоремою Піфагора:

d^2 = a^2 + b^2,

або, підставляючи вираз для b з першого рівняння:

d^2 = a^2 + (17-a)^2,

що при спрощенні дорівнює:

d^2 = 2a^2 - 34a + 289.

З іншого боку, маємо:

a*b = 60,

або, підставляючи вираз для b з першого рівняння:

a*(17-a) = 60,

що при спрощенні дорівнює квадратному рівнянню:

2a^2 - 34a + 60 = 0.

Розв'язавши це рівняння, знаходимо два значення a: a=5 та a=6. Підставляючи їх в формулу для d, знаходимо:

d1 = √(2*5^2 - 34*5 + 289) ≈ 10.2,

d2 = √(2*6^2 - 34*6 + 289) ≈ 10.8.

Отже, діагональ прямокутника може мати два значення: 10.2 см та 10.8 см.