Знайдіть суму 16 - перших членів арифметичної прогресії, якщо 6 її член дорівнює 1, а дев*ятий 2.8


Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

S16-?

a6=1

a9=2,8

a9=a6+3d

2,8=1+3d

1,8=3d

d=0,6

a6=a1+5d

1=a1+5*0,6

1=a1+3

a1=-2

a16=a1+15d=-2+15*0,6=7

Sn = (a1+a16)\2 * n

S16 = (-2+7)\2 * 16 = 40

Відповідь: сума 16 перших членів арифметичної прогресії = 40