Із пункту А в пункт В, відстань між якими дорівнює 30 км, виїхав автобус, а Через 10 хвилин у

тому самому напрямі виїхав автомобіль швидкість якого на 20 км/год більша від швидкості автобуса. Знайти швидкість автомобіля коли відомо що він приїхав до місця б на 5 хвилин раніше від автобуса

Ответы на вопрос

Отвечает Геймур Полина.

Розв'язок:

Нехай швидкість автобуса — x км/год, тоді швидкість автомобіля — x+20 км/год.

Обидва автотранспорти проїхали одну і ту ж відстань — 30 км, але автомобіль був у дорозі на 15 хвилин менше від автобуса (виїхав пізніше на 10 хв і приїхав раніше на 5 хв).

Складе математичну модель і вирішимо її, врахувавши що 15 хв — це \frac{15}{60}=\frac{1}{4} години.

    \frac{30}{x}=\frac{30}{x+20}+\frac{1}{4}\\\\30\cdot4\cdot(x+20)=30\cdot x \cdot 4+x \cdot (x+20)\\120x+2400=120x+x^2+20x\\x^2+20x-2400=0\\\frac{D}{4} = (\frac{b}{2})^2 - ac = 10^2+ 2400 = 100+2400=2500 = 50^2\\x = \left(-\frac{b}{2} \right) \pm \sqrt{D} \\x_1 =  \left(-\frac{20}{2} \right) +\sqrt{50^2} = -10+50 = 40\\ x_2 = -10-50 = -60

Значення х₂ відкидаємо, так як швидкість не може бути від'ємною.

Отже, швидкість автобуса — x = 40 км/год, а швидкість автомобіля — х+20 = 40+20 = 60 км/год.

Відповідь: Швидкість автомобіля 60 км/год.