9. У бригаді було 50 малярів і теслярів. Коли число малярів збільшилось удвічі, а теслярів утричі,

то в бригаді стало 130 осіб. Скільки малярів і теслярів було в бригаді спочатку? *

Ответы на вопрос

Отвечает Максимчик Вікторія.

Ответ:

20 малярів, 30 теслярів

Объяснение:

Нехай кількість малярів х, теслярів у. Тоді  було х+у=50, малярів збільшили удвічі це 2х, теслярів утричі це 3у. Тоді складемо систему рівняннь, згідно умови\left \{ {{x+y=50} \atop {2x+3y=130}} \right. \left \{ {{x=50-y} \atop {2(50-y)+3y=130}} \right.

\left \{ {{x=50-y} \atop {100-2y+3y=130}} \right. \left \{ {{x=50-y} \atop {y=30 }} \right. \left \{ {{x=50-30} \atop {y=30}} \right. \left \{ {{x=20} \atop {y=30}} \right.  Отже малярів було 20, теслярів 30