Помогите пж Велосипедист проїхав 36 км від села до міста і повернувся назад. На зворотньому шляху

він збільшив швидкість на 2 км/год порівняно з рухом до міста і витратив на цю подорож на 15 хв. менше. З якою швидкістю велосипедист їхав до міста?

Ответы на вопрос

Отвечает Бұрхан Ерсұлтан.

Ответ:

16 км/год.

Объяснение:

Швидкість по дорозі до міста х км/год, швидкість по дорозі до села х+2 км/год.   15 хв = 1/4 години

36/х - 36/(х+2) = 1/4

144х+288-144х=х²+2х

х²+2х-288=0

За теоремою Вієта х=-18 (не підходить)  х=16.

Швидкість велосипедиста по дорозі до міста 16 км/год.