Даю 50 балів Відстань між пристанями А і Б дорівнює 72 км. Моторний човен проходить з А в Б і

повєртається назад за 10 годин. Знайдіть швидкість течії, якщо власна швидкість човна дорівнює 15км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Мелентьев Владислав.

Объяснение:

Нехай швидкість течії х км\год, тоді швидкість човна за течією (15+х) км\год, проти течії (15-х) км\год, час руху проти течії 72\(15-х), час руху за течією 72\(15+х). За умовою задачі складаємо рівняння:

72\(15-х)-72\(15+х)=2

72*(15+х-15+х)=2*(15+х)*(15-х)

72*2*х=2*(225-x^2)

72x=225-x^2

x^2+72x-225=0

D=5184+900=6084=78^2

x1=(-72-78)\2=-75(швидкість течії річки невідємна величина, отже цей корінь не підходить)

x2=(-72+78)\2=3

Відповідь 3 км\год