Син 6 років тому був у 4 рази молодший від батька, а через 12 років він буде молодшим від батька у

2 рази. Скільки років батькові та скільки – синові? РОЗВЯЗАТИ СИСТЕМОЮ РІВНЯНЬ! ПОМОГИТЕ ПЛИЗ СРОЧНО!

Ответы на вопрос

Отвечает Никитина-Дикова Ольга.

Розв'язання:

Нехай батькові х років, синові у років. Шість років тому батькові було (х-6) років, а сину (у-6) років. Через 12 років батькові буде (х+12) років, а сину (у+12) років. Оскільки 6 років тому син був молодший за батька у 4 рази, а через 12 років буде молодшим у 2 рази, то можна скласти систему ріанянь:

{х-6=4(у-6)

{х+12=2(у+12)

{х-6=4у-24

{х+12=2у+24

{х=4у-18

{х=2у+12

4у-18=2у+12

4у-2у=12+18

2у=30

у=30:2

у=15

{х=2у+12

{у=15

{х=2*15+12

{у=15

{х=42

{у=15

Отже, батькові 42 роки, а синові - 15.

Відповідь: 42 роки та 15 років.

#SPJ1