В арифметичній прогресії a7=3;a21=31. Знайти суму 40 перших членів цієї прогресії


Ответы на вопрос

Отвечает Дзусова Эльвира.

Ответ:   876.

Объяснение:

a7=3;  a21=31.

an=a1+(n-1)d;

a7=a1+6d;

a21=a1+20d;

------------

a1+6d=3;        (1)

a1+20d=31;   (2)

Вычтем из (2)  (1):

20d = 28;

d= 1.4;

--------

a1=3-6*1.4=3- 8.4 = -5.4;

-----------

a40 = a1+39d=-5.4+39*1.4 =  - 5.4 + 54.6 = 49.2.

S40 = 40(a1+a40)/2 = 40( - 5.4 + 49.2)/2 = 40*43.8 / 2=876.