Знайти корені рівняння: (3х + 1)(3х – 1) = (х + 2)² + х(8х + 1). Пожалуйста помогите


Ответы на вопрос

Отвечает Мергенева Ангелина.

Объяснение:

9x²-3x+3x-1=x²+2×2x+4+8x²+x

18x²+5x=5

18x²+5-5=0

D=b²-4ac=25-4×18×(-5)=385

x1 =   \frac{ - 5 +  \sqrt{385} }{2 }  = 13.2

x2 =  \frac{ - 5 -  \sqrt{385} }{2}  =  - 7.3

Отвечает Бодрова Настя.

Спочатку потрібно спростити (3x+1)*(3x-1) = 9х ² - 1 = ...

(х+2) ² відкриваєм за формулою (а+в) ² = a ²  + 2ab + b ² = х ²  + 4х +4=...

х(8х + 1) -- множимо х на кожний доданок = 8х² + х

вийшло рівняння 9х² -1 = х² +4х + 4 +8х²  + х

зводимо подібні доданки виходить 9х²  - 1 =9х²  +5х +4 тут скорочуєм однакові доданки

виходить -1 = 5х + 4

вирішуєм це рівняння

x  = -1