Знайти суму шести перших членів геометричної прогресії, яка задана формулою b[n]=2*3^n+1


Ответы на вопрос

Отвечает Садикова Жанар.

Ответ:

а8=12,4; a23=4,7. Обчислити суму а14+a17.

Розв'язання: Представимо 14 член прогресії через 8 та 17 через 23. У формулах вони матимуть запис

a14=а8+6d;

a17=a23-6d.

Знаходимо шукану суму членів прогресії

a14+a17=a8+6d+a23-6d=a8+a23;

a14+a17=12,4+4,7=17,1.

Відповідь: сума рівна 17,1.