Знайдіть суму перших n членів арифметичної прогресії за такими даними: а6=13, d=-4, n=7​


Ответы на вопрос

Отвечает Есинов Игорь.

Ответ:

a_6=13\ ,\ \ d=-4\ ,\ \ S_7=?\\\\\\a_6=a_1+5d\ \ \ \to \ \ \ \ 13=a_1+5\cdot (-4)\ \ ,\ \ a_1=20+13\ \ ,\ \ a_1=33\\\\\\S_7=\dfrac{2a_1+6d}{2}\cdot 7=\dfrac{2\cdot 33+6\cdot (-4)}{2}\cdot 7=\dfrac{66-24}{2}\cdot 7=\dfrac{42}{2}\cdot 7=21\cdot 7=147