Знайдіть p i x1, якщо x²+px+28=0 і x2=-7,де x1 i x2- корені квадратного рівняння​


Ответы на вопрос

Отвечает Топоровська Оля.

Надо применить теорему Виета.

х1*х2 = q, отсюда х1 = q/x2 = 28/(-7) = -4.

х1 + х2 = -p. отсюда p = -x2 -x1 = 7-(-4) = 11.

Ответ: р = 11, х1 = -4.

Уравнение x²+11x+28=0.

Проверка:

Ищем дискриминант:

D=11^2-4*1*28=121-4*28=121-112=9;

Дискриминант больше 0, уравнение имеет 2 корня:

x_1=(2root9-11)/(2*1)=(3-11)/2=-8/2=-4;

x_2=(-2root9-11)/(2*1)=(-3-11)/2=-14/2=-7.