Знайдіть корені рівнянні5х²-6x+1=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Потапович Ульяна.

Ответ:

x1 = 1/5; x2 = 1

Объяснение:

Отвечает Петросян Артём.

Ответ:

х = 1; (-1/5)

Объяснение:

Розв'яжемо це квадратне рівняння через дискримінант. Формула дискримінанта D = b^2 - 4ac. Запишемо коефіцієнти а, b і с:

а = 5

b = -6

c = 1

Знайдемо дискримінант:

D = b^2 - 4ac = (-6)^2 - 4 * 5 * 1 = 36 - 20 = 16

Дискримінант більше нуля, отже, рівняння має два корені. Знайдемо їх за формулою х = (-b +- √D)/2а. Знайдемо корені:

х1 = (-b + √D)/2а = (6 + 4)/(2*5) = 10/10 = 1

х1 = (-b - √D)/2а = (6 - 4)/(2*5) = -2/10 = -1/5

Маємо два корені: 1 і (-1/5)