Складіть лінійне рівняння з двома змінними, графіком якого є пряма, що проходить через початок

координат і точку A (2; -1)

Ответы на вопрос

Отвечает Шынарым Тургали.

Початок координат має координати (0; 0). Рівняння прямої, що проходить через дві задані точки, виглядає так:

\dfrac{y-y_1}{y_2-y_1}=\dfrac{x-x_1}{x_2-x_1}

У нашому випадку x_1=0, \; y_1=0, \; x_2=2, \; y_2=-1. Підставимо ці значення в рівняння:

\dfrac{y-0}{-1-0}=\dfrac{x-0}{2-0}\\-y=\dfrac{x}{2}\\y=-\dfrac{1}{2}x