Відстань 320 км моторний човен проходить за течією річки за 8 год,а проти течії- за 10 год.

Знайдіть швидкість течії річки і власну швидкість моторного човна. Виконати задачу з повним поясненням та розв’язанням і відправити на вайбер для перевірки ппжпжпжпжпжжпжппжпжппжпжпжжпжпжпжпжпжп пппжпжпжпжпжпжжппжпжп

Ответы на вопрос

Отвечает Головин Даниил.

Пояснення:

Нехай власна швидкість моторного човна дорівнює х км/год, а швидкість течії річки дорівнює у км/год.         ⇒

  \left \{ {{\frac{320}{x+y}=8 } \atop {\frac{320}{x-y} =10}} \right. \ \ \ \ \left \{ {{8x+8y=320\ |*5} \atop {10x-10y=320\ |*4}} \right.\ \ \ \ \left \{ {{40x+40y=1600} \atop {40x-40y=1280}} \right.  .

Підсумовуємо ці рівняння:

80x=2880\ |:80\\x=36.\ \ \ \ \Rightarrow\\8*36+8y=320\\288+8y=320\\8y=32\ |:8\\y=4.

Відповідь: власна швидкість моторного човна дорівнює 36 км/год,

                   швидкість течії річки дорівнює 4 км/год.