У рівнянні 7х^2-bx-22=0 один із коренів дорівнює 2. Знайдіть другий корінь і коефіцієнт b.


Ответы на вопрос

Отвечает Стрельников Андрей.

Відповідь: b=3 x=-11/7

Пояснення:

Підставимо відомий корінь в рівняння та знайдемо b

28-2b-22=0

b=6/2

b=3

Підставимо b та отримаємо рівняння:

7х²-3х-22=0

Розкладемо на множники. Для цього:

7х² +11х-14х-22=0

х(7х+11)-2(7х+11)=0

(7х+11)(х-2)=0

Маємо:

7х+11=0 або х-2=0

Звідси дістаємо відомий корінь та х = - 11/7

Отвечает Айтуган Касымхан.

По Виету произведение корней равно -22/7, если один корень равен 2, то другой (-22/7):2=-11/7

опять же по Виету сумма корней равна -(-b/7)=b/7, откуда

b=(2-11/7)*7=14-11=3

проверка.

7х²-3х-22=0

х=(3±√(9+28*22)/14=(3±√625)/14=(3±25)/14; х₁=2; х₂=-22/14=-11/7

Если сложить корни, то получим 2-11/7=3/7; Если их перемножить, то получим 2*(-11/7)=-22/7

Все верно.

Ответ второй корень равен -11/7=-1  4/7

b=3