на сторонах АВ та АС трикутника АВС задано точки К і М, відповідно, Км паралельна ВС. визначте

довжину відрізка КМ якщо АК - 6 см, КВ-2 см, ВС-10 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьёва Анастасия.

Ответ:

KM =7,5 см

Объяснение:

На сторонах АВ та АС трикутника АВС задано точки К і М відповідно, КМ II ВС. Визначте довжину відрізка КМ, якщо АК = 6 см, КВ= 2 см, ВС= 10 см.

Трикутник ABC і трикутник AKM подібні за двома кутами (1 признак подібності) :

  • ∠А - спільний,
  • ∠AMK=∠ACB, як відповідні кути при KM II BC і січній AC.

Для подібних трикутників відношення відповідних сторін однакові, отже:

 \dfrac{AB}{AK}  =  \dfrac{BC}{KM}

AB=AK+KB=6+2=8 см.

Підставимо відомі значення і отримаємо:

KM =  \dfrac{AK\cdot BC}{AB}  =  \dfrac{6\cdot10}{8}  =  \dfrac{15}{2}  = 7,5

KM=7,5 см

#SPJ5