• За 5 кг огірків і 4 кг помідорів заплатили 110 грн. Скільки коштує кілограм огірків і скільки

коштуе кілограм помідорів, якщо 4 огірків дорожчі за кілограм помідорів на 25 грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Долгов Алексей.

Пусть х грн. - цена огурцов; у грн. - цена помидоров. Составим систему уравнений по условию задачи:

{5х + 4у = 110

{4х - у = 25

- - - - - - - - - -

{у = 4х - 25

{5х + 4 · (4х - 25) = 110

5х + 16х - 100 = 110

21х = 110 + 100

21х = 210

х = 210 : 21

х = 10 (грн.) - цена огурцов

у = 4х - 25 = 4 · 10 - 25 = 40 - 25 = 15 (грн.) - цена помидоров

Відповідь: 10 грн. ціна огірків і 15 грн. ціна помідорів.