Одна сторона трикутника в 5 разів менша від другої на 28 см менша від третої.Знайти сторони

трикутника, якщо його периметр 84 см

Ответы на вопрос

Отвечает Гудко Виктория.

Нехай менша сторона х см, тоді

інша сторона трикутника в 5 разів більша від першої, тобто 5х см,

і третя сторона (х+28) см.

Складемо рівняння:

1) 8+5х+х+28=84

7х+28=84

7х=56

х=8 (см) - менша сторона трикутника;

2) 5*8 = 40 (см) - друга сторона трикутника;

3) 8+28 = 36 (см) - третя сторона трикутника.

Відповідь: сторони трикутника дорівнюють 8 см, 40 см та 36 см.