337. Моторний човен проплив 72 км, рухаючись 3 год проти течії річки і 2 год за течією. Знайдіть

швидкість течії річки, якщо швидкість чо- на у стоячій воді дорівнює 15 км/год. помогите ришить​

Ответы на вопрос

Отвечает Одинцов Святослав.

Пусть х км/ч - скорость течения реки, тогда (15 + х) км/ч - скорость лодки по течению, (15 - х) км/ч - скорость лодки против течения. Уравнение:

(15 + х) · 2 + (15 - х) · 3 = 72

30 + 2х + 45 - 3х = 72

2х - 3х = 72 - 30 - 45

-1х = -3

х = -3 : (-1)

х = 3

Ответ: 3 км/ч.

Проверка:

(15 + 3) · 2 + (15 - 3) · 3 = 18 · 2 + 12 · 3 = 36 + 36 = 72 (км)