Ціну на деякий товар спочатку знизили на 20 % , а потім під- вищили на 20 %. Як змінилася ціна

цього товару порівняно з початковою (підвищилася чи знизилася) і на скільки відсотків? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Федькович Катя.

Ответ: Зменшилась, на 4%

Объяснение: Візьмемо довільну ціну за товар, нехай 500 грн, а друга ціна, тобто знижена, буде х.

\frac{500}{x}=\frac{100}{80}; x=\frac{80*500}{100}=400 грн

Тоді нехай, y - знижена ціна, яку збільшили на 20%

\frac{400}{y} = \frac{100}{120}: y = \frac{400*120}{100}=480 грн

Позначимо за z відсоток 3 ціни порівняно з 1 ціною

\frac{500}{480}=\frac{100}{z} ; z = \frac{480*100}{500}= 96%

Знайдемо на скільки, у відсотках, зменшилась ціна.

100% - 96% = 4%