Сума двох чисел дорівнює -3, а їх добуток дорівнюе -28. Знайдіть ці числа ? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Мартынова Василиса.

нехай невідомі числа x і y

складемо систему:

x + y =  - 3 \\ xy =  - 28 \\  \\ x =  - 3 - y \\ ( - 3 - y)y =  - 28 \\  \\ x =  - 3 - y \\  - 3y -  {y}^{2}  =  - 28 \\  \\ x =  - 3 - y \\  { - y}^{2}  - 3y + 28 = 0 \\  \\ x =  - 3 - y \\  {y}^{2}  + 3y - 28 = 0

шукаємо корені квадратного рівняння:

 {y}^{2}  + 3y - 28 = 0 \\ d = 9 - 4 \times 1 \times ( - 28) = 9 + 112 = 121 \\  \sqrt{d}  = 11 \\ y1 =  \frac{ - 3 + 11}{2 \times 1}  = 4 \\ y2 =  \frac{ - 3 - 11}{2 \times 1}  =  - 7

підставляємо в систему спочатку одне значення:

x =  - 3 - y \\ y = 4 \\  \\ x =  - 3 - 4 \\ y = 4 \\  \\ x =  - 7 \\ y = 4

потім друге:

x =  - 3 - y \\ y =  - 7 \\  \\ x =  - 3 - ( - 7) \\ y =  - 7 \\  \\ x = 4 \\ y =  - 7

отже, бачимо, що невідомі числа -7 і 4

відповідь: -7, 4