Знайдіть суму перших тридцяти членів арифметичної прогресії (уn) з різницею d, якщо у30= 15, d =

0,2.

Ответы на вопрос

Отвечает Хальясмаа Аллан.

\displaystyle\bf\\y_{30} =15\\\\d=0,2\\\\y_{30} =y_{1} +29d\\\\y_{1} =y_{30} -29d=15-29\cdot 0,2=15-5,8=9,2\\\\\\S_{30} =\frac{y_{1} +y_{30} }{2} \cdot 30=(y_{1} +y_{30} )\cdot15=(9,2+15)\cdot15=24,2\cdot15=363\\\\\\Otvet:S_{30} =363