Знайти різницю арефметичної прогресії якщо a2=9 a5=18


Ответы на вопрос

Отвечает Сербегешева София.

Ответ:

d = 3

Объяснение:

Теория:

\displaystyle a_{n+1}= a_{n}+d

Решение:

Дано: a₂ = 9; a₅ = 18

Найти: d - ?

Решение:
a₃ = a₂+d
a₄ = a₃+d = a₂+d+d = a₂+2d
a₅ = a₄+d = a₂+2d+d = a₂+3d
\displaystyle \left \{ {{a_{2}=9 } \atop {{a_{2}+3d=18}} \right. < = > \left \{ {{a_{2}=9 } \atop {9+3d=18}} \right. < = > \left \{ {{a_{2}=9 } \atop {3d=9|:3}} \right. < = > \left \{ {{a_{2}=9 } \atop {d=3}} \right.