Обчисліть рiзницю та перший член арифметичноï прогресії, якщо a5+a12=36;a3+a13=6


Ответы на вопрос

Отвечает Белякова Аня.

Ответ:

a1=-207

d= 30

Объяснение:

an=a1+d*(n-1)  

a5+a12=36

a1+d*4+a1+d*11=36     2a1+15d=36

a1+d*2+a1+d*12=6      2a1+14d=6

                                          d=30

a1=3-7d=3-7*30=-207