Автобус подолав 410 км шляху. На першій ділянці шляху він їхав зі швидкістю 65 км/год, а на

другій - зі швидкістю 80 км/год. По скільки часу витратив автобус на кожну ділянку шляху, якщо на другу на 1,5 год більше?

Ответы на вопрос

Отвечает Михалевич Аліна.

Объяснение:

1 часть пути = х часов

2 часть пути = у часов

65х + 80у = 410

х = у - 1,5

1)

65х + 80у = 410

65(у - 1,5) + 80у = 410

65у - 97,5 + 80у = 410

65у + 80у = 410 + 97,5

145у = 507,5

у = 507,5 : 145

у = 3,5

2)

х = у - 1,5

х = 3,5 - 1,5

х = 2

1 участок пути = (х) = 2 часа

2 участок пути = (у) = 3,5 часа

Проверка:

65*2 + 80*3,5 = 130 + 280 = 410 (км) - проехал всего

3,5 - 2 = 1,5 (часа) - больше был на 2 участке пути