При яких цілих значеннях а рівняння має розвязки?sinx=a^2-a-1​


Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Максим.

Діапазон значень sin x лежить в межах від -1 до 1, а це означає, що для того, щоб дане рівняння мало розв'язки, значення a^2 - a - 1 також повинно лежати в цьому діапазоні.

Щоб знайти значення a, для яких це вірно, можна скласти наступну нерівність:

-1 ≤ a^2 - a - 1 ≤ 1

Спростивши цю нерівність, отримаємо:

0 ≤ a^2 - a ≤ 2

Далі ми можемо знайти корені квадратного рівняння a^2 - a = 0:

a(a - 1) = 0

Це дає нам розв'язки a = 0 та a = 1.

Тепер нам потрібно перевірити, чи виконується нерівність для цих значень a:

Для a = 0 маємо 0^2 - 0 ≤ 2, що вірно.

Для a = 1 маємо 1^2 - 1 ≤ 2, що вірно.

Отже, рівняння sin x = a^2 - a - 1 має розв'язки для a = 0 і a = 1.